Delegowanie pracowników do pracy za granicą
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z formami delegowania pracowników do pracy za granicą, uregulowaniami polskich i europejskich przepisów w tym zakresie, a także przygotowanie pracodawców do udzielenia pracownikom pomocy dotyczącej prawidłowego opodatkowania uzyskanych przez nich dochodów. Szczegółowo przedstawione zostaną przepisy dotyczące koordynacji ubezpieczeń społecznych, dzięki czemu uczestnicy poznają praktyczne możliwości jak najbardziej optymalnego wykorzystania ich w praktyce.
Szkolenie poprzez wskazywanie możliwie bezpiecznych i wygodnych rozwiązań prawnych oraz swój elitarny charakter dostarcza – uczestnikom praktykom – nowych umiejętności stosowania przepisów w praktyce. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną również możliwości delegowania cudzoziemców zatrudnionych przez polskie przedsiębiorstwa.
Program:
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Oddelegowanie: podróż służbowa, odesłanie – podobieństwa i różnice
- Swobodny przepływ pracowników i swoboda świadczenia usług w Unii Europejskiej
- Zasady podejmowania pracy przez Polaków za granicą
- Zastosowanie przepisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
- Zasady dotyczące pobierania zaliczek na podatek
- Ubezpieczenia społeczne pracowników pracujących poza granicami
- Zasady sporządzania przez płatników informacji dla pracowników pracujących za granicą
- Metody unikania podwójnego opodatkowania
- Ulgi i odliczenia dla uzyskujących dochody zagraniczne, abolicja podatkowa
![]() | Wykładowca: Monika Olszewska - wieloletni trener i praktyk, doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów kadrowo – płacowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kadr i płac. Podczas swojej pracy bazuje głównie na wszelkim ustawodawstwie dotyczącym pobytu i legalności powierzania pracy cudzoziemcom oraz delegowania pracowników z Polski do pracy za granicę. Wielokrotnie uczestniczyła w szkoleniach tematycznych, konferencjach i spotkaniach fundacji, inicjatyw i stowarzyszeń zajmujących się tematyką delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemców. Obecnie właścicielka firmy konsultingowej, prowadzi szkolenia dla firm i przedsiębiorców na terenie całej Polski. |
![]() | Termin: 21 listopad 2024 r. w godz. od 1000 do 1500 |
![]() | Miejsce: Hotel Radisson BLU, Szczecin, pl. Rodła 10, I piętro, sala Sienkiewicz. |
![]() | Cena: Cena za udział w szkoleniu on-line to 460 zł od osoby Cena za udział w szkoleniu stacjonarnie to 550 zł od osoby Cena obejmuje:
|
Warunki uczestnictwa:
- przesłanie karty zgłoszenia do 13.11.2024 r. do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
- wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w terminie do 13.11.2024 r. na konto:
FORTIS Ośrodek Szkoleniowo-Seminaryjny
nr r-ku: 71 1140 2004 0000 3802 8440 2402 (mBank S.A.)Uwaga: Zmiana numeru konta !
- Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
- FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora
- FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
- Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.